עבור אל התוכן

איך לשמור על המכונית ועל ערכה?

שמירת ערך של המכונית שרכשתם באה לידי ביטוי כאשר אתם מוכרים אותה לקראת החלפה במכונית חדשה. הכל מתחיל בנהיגה.

הנה לכם כמה כללים בדוקים שיעזרו לכם להבטיח את שמירת הערך של המכונית וקבלת מחיר מירבי במכירה:

נהיגה בטוחה

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא, כמובן, לנהוג בזהירות ולהימנע (עד כמה שהדבר תלוי בכם) מתאונות דרכים וחבלות בגוף הרכב. נהיגה בטוחה, שקולה ובהתאם לתנאי הדרך, מגינה עליכם ומסייעת גם בהיבט של שמירה על אורך חיי מנוע ועל מצב הרכב בכללותו.

טפלו במוסכים מורשים של היבואן

שמרו על שגרת טיפולים והקפידו כי מכוניתכם תטופל רק במרכזי השירות המורשים מטעם היבואן, שם היא תקבל את הטיפול המקצועי ביותר, המהימן ביותר – על פי הנחיות היצרן ועל ידי צוות מיומן שהוסמך לכך. כל טיפול יתועד בספר הרכב מה שיקל עליכם בתהליך המכירה שלו.

הגנו על המכונית מהשמש

מזג האוויר הישראלי אינו מיטיב עם מכוניות לאורך זמן. הקיץ הארוך יחסית והשמש הקופחת פוגעים בצבע של המכונית ובחלקי הפלסטיק החיצוניים והפנימיים.

שמירה על הצבע, כמו גם שמירה על ריפוד הרכב והאבזור הפנימי, מתאפשרת לאורך זמן כאשר מקפידים על חניה במקום מוצל או מקורה. למקרים שבהם לא מצאתם חניה מוצלת, ניתן לרכוש כיסוי רכב.

כמו כן מומלץ להשתמש במגן שמש הממוקם על השמשה הקדמית, שיגן על חלקי הפלסטיק, העור והבד ברכב ויתרום באופן כללי לתא נוסעים פחות לוהט בימים חמים. בנוסף.

כדי למנוע סדקים הנוצרים מחשיפה מתמשכת לשמש בחלקי הפלסטיק השונים, אפשר להשתמש בתכשירים המתאימים והמאושרים לשימוש על ידי היצרן.

הקפידו על ניקיון המכונית

שטיפת רכב סדירה הכרחית בעיקר בקיץ, נטול הגשם, ומטרתה לנקות את המכונית מהפרשות של ציפורים ומפירות המכילים חומרים חומציים שפוגעים בצבע המכונית. אגב, אם הבחנתם ב"מזכרת" שכזו על גוף הרכב, מומלץ לנקות אותה כמה שיותר מהר בעזרת מגבון או ספוג טבול במים וסבון, ולהשתדל לא לשפשף בכוח.

ניקיון פנימי של הרכב אף הוא חשוב, ולא רק מבחינה אסתטית: כתמים שנוצרים על הריפוד נוטים להתקבע עם החשיפה לשמש, חפצים כבדים שנשכחים ברכב עלולים להוות סכנה בעת חירום (תיקים, ארגזי מסמכים למשל) ולמשוך גנבים, ושאריות מזון ושתייה עשויות להתעפש ולהעלות ריחות לא נעימים.

הקפידו על טיפול שוטף

הקפידו על בדיקות עצמיות אחת לשבוע או לפני נסיעה ארוכה אשר כוללות בדיקת מפלס שמן המנוע, מילוי מים ובדיקת לחץ האוויר בצמיגים, בהתאם להנחיות היצרן המופיעות בספר הנהג.

לידיעתכם, כדאי להפעיל את המזגן גם בחורף, לפחות פעם בשבוע, על מנת לשמור על תקינותו.

 

אל תיסעו על טיפות הדלק האחרונות

הקפידו כי מיכל הדלק לא יתרוקן לחלוטין. נסיעה על אדי הדלק האחרונים עלולה לפגוע ביעילות משאבת הדלק. נכון שגם לאחר שנורת האזהרה נדלקת יש במיכל די דלק לנסיעה של עוד כמה עשרות קילומטרים, אך מומלץ לא להביא את הרכב אל הקצה ולמלא דלק בהזדמנות הקרובה ביותר.

 

 

 

אין לראות במידע הכלול בכתבה זו משום ייעוץ או תחליף לייעוץ או המלצה או חוות דעת מכל מין וסוג שהם. הכתוב לעיל מהווה תיאור כללי בלבד ובלתי מחייב. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מיועץ מומחה בתחום.