עבור אל התוכן

איך בוחרים רכב מתאים לצרכים שלי?

תהליך רכישת רכב הוא תהליך מורכב ומשמעותי, אבל עוד לפני הרכישה, יש כמה שאלות שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו כדי להבין איך לבחור רכב שיתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים שלנו. אז לפני שאתם מתחילים במלאכת החיפוש, בואו לענות עליהן

 

עבור מי הרכב?

נפתח בשאלה הבסיסית ביותר, בשביל מי הרכב? האם אני קונה אותו בשבילי? אולי הרכב מיועד לאשתי? ואיך בוחרים רכב יד שניה לילד שרק הוציא רשיון?

כמה נוסעים יסעו ברכב?

האם אני צריך רכב משפחתי או שמספיק לי רכב מיני? האם אני צריך רכב 7-8 מושבים? או אולי מעדיף לקנות רכב קטן כדי להימנע מבעיות חניה?

בשביל מה אני צריך את הרכב?

האם אני צריך לבחור רכב עיקרי או משני במשפחה? האם הרכב משמש לעבודה? האם אני צריך לגרור איתו? אולי חייב תא מטען גדול? הרכב יהיה רק לשימוש אישי של נהג בודד או ינהגו בו כמה נהגים במשפחה? איך בוחרים רכב מתאים מבלי לענות על השאלות האלה?

כמה ק"מ אני נוסע בשנה?

הק"מ הממוצע לרכב בבעלות אדם פרטי עומד על 15,000-20,000 ק"מ בשנה. מה שאומר שאני צריך לשאול את עצמי כמה ק"מ אני נוסע ברכב בשנה על מנת לדעת למקם את עצמי על הסקאלה.

יש רכבים יותר חסכוניים ויש כמובן גם פחות, אם אני נוסע מתחת לממוצע- אז ההתייחסות לפרמטר של הק"מ היא פחות קריטית והופכת לעיתים לשולית, אם אני נוסע בהתאם לממוצע או מעליו- כדאי לי לשקול לקנות רכב עם ק"מ נמוך כדי לשמור על איזון בין השנתון לק"מ הממוצע.

במידה ונחרוג מהק"מ הממוצע- המחירון של הרכב ירד בהתאמה ועלינו להיות מודעים לנושא הזה.

מה התקציב שלי?

אז איך קונים רכב חדש או משומש? הנה שיקול מאוד חשוב בהחלטה: כמה אני יכול או רוצה להשקיע ברכב? או מה התקציב העומד לרשותי כשאני מגיע לבחור רכב מתאים?

בישראל קניית רכב זו הקנייה השניה הגדולה ביותר שאנחנו קונים בחיים (אחרי בית), ולכן מומלץ לערוך שיקול האם לקנות את הרכב בעסקת מזומן או במימון (הלוואה).

יש לזכור, ככל שהתקציב שלנו יהיה נמוך יותר- כך נוכל לקנות רכב ישן יותר, מה שאומר שיתכנו תקלות בתדירות גדולה יותר, הוצאות שוטפות על הרכב, בלאי תיקונים וכדומה.

רוב סוכנויות הרכב מציעות אפשרויות מימון חוץ בנקאיות באפשרויות פריסה שונות, כמובן שיש גם אפשרות לקחת הלוואה מהבנק, הכל תלוי בצרכים שלכם. וכמובן ב"עלות הכסף" אותו אתם לווים.

מעבר למחיר הקנייה של הרכב, יש גם פרמטר של עלויות מעבר לרכישה, יש לקחת בחשבון גם עלויות כמו צריכת דלק, ביטוח, ירידת ערך, אגרת רישוי, עלות טיפולים וכו'.

האם הרכב סחיר?

ביום מן הימים, אחרי תקופה כזאת או אחרת, תרצו להחליף את הרכב. מידת הסחירות של רכב מתייחסת לשאלה "האם יש לו שוק?" כלומר, האם ברגע שתחליטו למכור את הרכב יהיה לכם קל (באופן יחסי) למצוא את הקונה המיוחל, או שתצטרכו "להיתקע" עם רכב שיורד מערכו בכל יום שעובר.

לסיכום, תהליך בחירת רכב חדש או בחירת רכב יד שניה, הוא תהליך חשוב ועלינו להתייחס אליו ברצינות רבה.

מומלץ תמיד לבצע נסיעת מבחן ברכב כדי לחוות את חווית הנסיעה טרם קניית הרכב ולא להקשיב רק להמלצות או למבחני דרך.

גלו את המבחר האדיר של מכוניות יד שניה בכלמוביל טרייד אין  עם כל היתרונות ותקבלו הצעת מחיר ישר אליכם.

 

 

אין לראות במידע הכלול בכתבה זו משום ייעוץ או תחליף לייעוץ או המלצה או חוות דעת מכל מין וסוג שהם. הכתוב לעיל מהווה תיאור כללי בלבד ובלתי מחייב. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מיועץ מומחה בתחום.