עבור אל התוכן
accessibility

קנית רכב יד שניה מליסינג

שוק הליסינג שינה את פני עולם הרכב הישראלי בעשור האחרון. כיום, למעלה ממחצית מכירות כלי הרכב החדשים בישראל מבוצעות על ידי חברות ליסינג, וכתוצאה מכך הן הפכו לשחקניות המשפיעות עמוקות על רכב יד שניה, . חברת כלמוביל טרייד אין שמחה להגיש מדריך לקניית רכב יד שניה, ובו כל מה שצריך לדעת על היתרונות והחסרונות שבקניית רכב מליסינג.

ההשפעה על מחירי המכוניות נעוצה בכך שחברות ליסינג הן אלה שמספקות מכוניות חדשות לציי רכב של מעסיקים, מוסדות וארגונים, וההסכמים עמם נחתמים לתקופות קצובות של שלוש שנים בממוצע, כך שבכל שלוש שנים מקבלים העובדים בארגונים אלה רכב חדש. כלי הרכב "הישנים" חוזרים לחברות הליסינג, ומועמדים למכירה. עשרות אלפי מכוניות יוצאות לשוק בצורה זו מדי שנה, והתחרות בין חברות הליסינג על לבו של הצרכן גדולה.


קניית רכב חדש מליסינג

המשמעות היא הנחות גבוהות לצרכן ברכישת כלי הרכב מחברת הליסינג מחד, ומאידך כאשר הקונה ימכור את הרכב יידרש גם הוא להפחתה משמעותית ממחיר המחירון  האם קנית רכב יד שניה מחברת ליסינג היא כדאית? ובכן, לקנייה של מכונית משומשת מליסינג יש יתרונות וחסרונות, שמוטב להיות מודעים אליהם לפני שמחליטים.

יתרונות

  • מחיר. ההנחה ברכישת רכב יד שניה מליסינג יכולה לנוע בין 5%-20% מערכו במחירון, לפי מצב הרכב והביקוש לדגם.
  • נוחות ומגוון. הקונה לא צריך לחפש מודעות רלוונטיות ולהתרוצץ בין מוכרים פרטיים. הוא יכול להגיע למרכז שירות של החברה, לבחור מבין מספר כלי רכב מאותו דגם או מבין מגוון דגמים, ולסגור את העסקה במקום.
  • רכב מטופל. רוב חברות הליסינג מוכרות את כלי הרכב כאשר הם בדוקים ומטופלים, מכאנית וחיצונית. יש לדרוש את דו"ח הבדיקה והיסטוריית הטיפולים, ואם אינכם בטוחים, עדיף לקחת את הרכב לבדיקה נוספת על חשבונכם.
  • פרטי הבעלות והיסטוריית הרכב. הבעלים הרשומים ברישיון הם חברת הליסינג, כך שאין צורך לאמת את פרטי בעל הרישיון.
  • אחריות. לעתים הרכב נמכר כאשר הוא עדיין בתקופת האחריות של היבואן, אך בכל מקרה חברות ליסינג מציעות אחריות על מערכות הרכב החיוניות למשך תקופות משתנות, כך שלקונה יש כתובת במקרה של תקלה.

 

חסרונות

  • קילומטראז' ומצב כללי. רכב מליסינג יהיה בדרך כלל בעל מרחק נסיעה מצטבר שגמע  גבוה יותר באופן משמעותי מרכב פרטי מאותו מודל, ומצבו הפיזי יהיה פחות טוב.
  • אבזור.   היצע רמות האבזור בדגמים השונים מוגבל מאחר ולא כל המבחר משווק לחברות הליסינג.
  • היעדר מידע. הבעלים הרשומים ברישיון הם חברת הליסינג. לא בהכרח ניתן לדעת מי השתמש ברכב ואת אופן השימוש בו. מלבד המידע שנציגי המכירות יודעים. מידע כזה הוא משמעותי וחשוב בקבלת החלטה ברכישת רכב משומש.

 

אם זמנכם יקר וחשובה לכם אמינות ואחריות על הרכב שרכשתם, אנו מזמינים אתכם לקבל הצעה מכלמוביל טרייד אין. כלמוביל טרייד אין מתמחה במכירת כלי רכב חדשים ויד שניה, וכחברה הבת של היבואן הגדול בישראל, כלמוביל, היא מחזיקה במלאי כלי הרכב הגדול והמגוון ביותר. כ-הרוב המכריע מהמכוניות המוצעות למכירה בכלמוביל הן מיד פרטית, כלי הרכב המוצעים למכירה בכלמוביל טרייד אין עברו את כל בדיקות האיכות והם נקיים משעבודים ומשכונים. כלמוביל טרייד אין מתחייבת לשקיפות, לתקופת אחריות (לתקופה ותכולה משתנה לפי סוג הרכב וגילו) ולשירות גם לאחר הקנייה, תוך מענה לכל בעיה שעשויה להתעורר. נשמח לבצע עבורכם את כל הליכי הרישוי והבעלות, ולהציע לכם גם מסלולי מימון וביטוח רכב. בכלמוביל טרייד אין תוכלו לצאת לדרך עם הרכב החדש שלכם, והכי חשוב – ליהנות משקט נפשי.