עבור אל התוכן

מחירון רכב יד 2 VS מחירון לוי יצחק

מחירי רכב חדש ידועים מראש ונקבעים על ידי יבואניות הרכב בהתאם לדגם, נפח המנוע, מידת האבזור וכן הלאה. אבל כשמדובר ברכב מיד שנייה השוק פחות מסודר, לכן מוכרי ורוכשי המכוניות המשומשות זקוקים למחירוני רכב, שמסייעים להשליט סדר בשוק הלא מבוקר.

בתמחור רכב יד שנייה יש להביא בחשבון לא רק את דגם המכונית והשנתון אלא מגוון רחב של משתנים נוספים, בהם מצבו המכאני והחיצוני של הרכב, מספר הבעלויות הקודמות, הקילומטרים שצבר, חישוב חודשי עליה לכביש, פגיעות משמעותיות כתוצאה מתאונות, אם היו כאלה, וכן הלאה.


מחירון רכב לוי יצחק

מחירון לוי יצחק:

במשך עשרות שנים, נהגו רוכשי הרכב מיד שנייה בישראל לפנות לשם כך למקור מידע יחיד: מחירון הרכב שמפרסם מדי חודש השמאי לוי יצחק. 

מחירון לוי יצחק שימש כתו תקן של מחירי רכבים משומשים, והצטיידות בו בקיוסק הקרוב היתה הצעד הראשון בכל עסקה של מכירה או רכישה של מכונית מיד שנייה. גם כיום עדיין מופצים מחירוני רכב של לוי יצחק במהדורה המודפסת המסורתית, אולם במקביל לה מפעיל לוי יצחק גם מחירון מקוון בתשלום, הפועל הן כאתר עצמאי והן בשיתוף פעולה עם אתר המודעות WinWin השייך לקבוצת ידיעות אחרונות.

 

מדי פעם ניסו גורמים שונים לפרסם מחירוני רכב מתחרים לזה של לוי יצחק, אך ללא הצלחה. רק ב-2009, עם השקת מחירון רכב יד שנייה מסוג חדש באתר המודעות יד 2, קם לחוברת הוותיקת של לוי יצחק, מתחרה ראוי. אכן, מאז שהחל מחירון רכב יד 2 לפעול, השתנו פני הדברים בתחום של השוואת מחירי רכב מיד שנייה בישראל, והמרוויחים הגדולים מכך הם רוכשי המכוניות: להם יש כיום יותר אפשרויות לערוך השוואת מחירי רכב מיד שנייה, ויותר מקורות מידע המסייעים להם לקבל החלטות מושכלות בבואם לרכוש או לקנות מכונית משומשת.

מחירון רכב יד 2:

ייחודו של מחירון רכב יד 2 הוא בכך שעל פי המוצהר באתר, הוא מבוסס על נתונים סטטיסטיים הנאספים מתוך עסקאות אמיתיות. בעלי מכוניות המפרסמים מודעות מכירה באתר ומצליחים למכור את מכוניתם, מתבקשים בעת הסרת המודעה מהאתר להזין את המחיר שבו נסגרה העסקה. לדברי בעלי האתר, יותר מ-70% מבעלי המודעות נענים בחיוב לבקשה זו. לאחר מכן משוקללים נתונים אלה עם הערכות שמאי ומשתנים אחרים.

כתוצאה מההבדלים בשיטות החישוב, קיים לעתים קרובות פער בין הערכות המחיר שמפרסמים מחירוני רכב שונים. בדיקה שערך המגזין אוטו עם השקת מחירון רכב יד 2 העלתה שהערכות המחיר המתפרסמות בו נמוכות בדרך כלל מאלה של מחירון רכב יד שנייה הוותיק של לוי יצחק.

עם זאת, כדי לקבל הערכה של טווח המחירים הריאלי לדגם מסוים מומלץ לבדוק בשני המחירונים.

מהו מחירון רכב שיתופי של משרד הרישוי?

 זהו ניסיון של המדינה לשבור את המונופול לכאורה של לוי יצחק בנושא מחירון הרכב. לפי משרד הרישוי החל מה-1 לנובמבר 2020, מתבקשים המוכר והקונה, לדווח על מחיר העיסקה ועל הנסועה (קילומטראז') העדכנית של הרכב. משרד הרישוי מבטיח כי המידע שיימסר יישאר אנונימי. המידע יהיה זמין בחינם לציבור והוא כאמור מתבסס על דיווחים של סגירת העסקאות.

 

מחירון כזה או מחירון אחר, את המכוניות יד שניה הטובות ביותר תמצאו בכלמוביל טרייד אין. כנסו עכשיו ללוח וקבלו הצעת מחיר פרטית עבורכם. 

 

אין לראות במידע הכלול בכתבה זו משום ייעוץ או תחליף לייעוץ או המלצה או חוות דעת מכל מין וסוג שהם. הכתוב לעיל מהווה תיאור כללי בלבד ובלתי מחייב. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מיועץ מומחה בתחום.