עבור אל התוכן
accessibility

העברת בעלות רכב

 

חושבים לשדרג את הרכב הישן? בשעה טובה. אם אתם מתכוונים לרכוש מכונית יד שניה, כדאי להתעדכן בכל הליכי הבדיקות והרישוי כדי לא להסתבך בחובות של בעל הרכב הקודם או חלילה למצוא את עצמכם עם רכב מעוקל או משועבד. חברת כלמוביל טרייד אין, מקבוצת כלמוביל, שמחה להגיש לשירותכם מדריך קניית רכב יד שניה ובו כל המידע הנחוץ על הבדיקות שיש לבצע טרם הקנייה.

במדריך זה נעסוק בכל המידע הנחוץ לצורך העברת בעלות חלקה ובטוחה. ראשית יש לדעת שהאחריות על רישום הבעלות מוטלת על בעל הרכב הרשום ברישיון – וזאת לטובת שני הצדדים, המוכר והקונה. כך ניתן להבטיח כי מרגע החלפת הבעלות כל אירוע הנרשם לחובת בעל הרכב ייעשה עבור הבעלים הנוכחיים, ולא ניתן יהיה לחייבו בחובות עבר.

העברת בעלות רכב

ניתן לבצע את העברת הבעלות בכל אחד מסניפי הדואר באמצעות הצגת תעודת זהות ורישיון הרכב. במידה שצד שלישי מעביר עבורכם את הבעלות, יש לציידו בייפוי כוח חתום מצדכם בנוסף לתעודת הזהות שלכם ורישיון הרכב. תאגיד או חברה שמבצעים רכישת רכב משומש ומבקשים לעדכן בעלות, נדרשים לייפוי כוח מאושר על ידי עורך דין. כל סניפי הדואר מחוברים למחשבי משרד הרישוי, כך שבמידה שלא יתגלו "הפתעות" כגון שעבוד או עיקול, ניתן לקבל במקום אישור רישום לשינוי בעלות. עם זאת, הגורם המוסמך במדינת ישראל לרישום שעבודים למיניהם הוא רשם המשכונות (ורשם החברות במקרה של חברה). טרם העברת הבעלות בדואר חשוב מאוד לוודא האם קיים משכון או שעבוד על הרכב שברצונכם לקנות, ואשר טרם עודכן במחשבי משרד הרישוי. 

במקרים מסוימים, חלקם נפוצים מאוד, יש לבצע את העברת הבעלות במשרד הרישוי עצמו ולא ניתן לעשותה בדואר: כך למשל במקרה שמדובר ברכב בירושה או ברכישה ממנהל עיזבון או כונס נכסים, רכישת רכב מנכה (במקרה שהנכה פטור מאגרת רישוי, עליו לגשת יחד עם הקונה למשרד הרישוי על מנת להסדיר את ההעברה ואת הסרת הפטור), מכירה או קניית מכונית משומשת מקטין, העברה בצו בית משפט, ועוד מצבים מיוחדים בהם ניתן להתעדכן באתר משרד הרישוי. חלק מכלי הרכב המסחריים כגון מוניות או רכב להסעת תיירים, מחויבים גם הם בהעברת בעלות במשרד הרישוי.

אישור הרישום שקיבלתם בדואר תקף בכל מקרה של בדיקת רישיונות או הוכחת הבעלות במקרה של דרישה לתשלום חובות הבעלים הקודמים. הרישיון המעודכן עם שם בעל הרכב החדש יגיע ממשרד הרישוי בדואר לכתובתו הרשומה של הבעלים החדשים בתוך כשבועיים.

קיבלתם סחרחורת מהבירוקרטיה? כלמוביל טרייד אין מתמחה במכירת כלי רכב חדשים ויד שניה, וכחברה הבת של היבואן הגדול בישראל, כלמוביל, היא מחזיקה במלאי כלי הרכב הגדול והמגוון בישראל. כלי הרכב המוצעים למכירה בכלמוביל עברו את כל בדיקות האיכות והבטיחות, והם נקיים משעבודים. כלמוביל מתחייבת לתקופת אחריות (באורך משתנה לפי סוג הרכב וגילו) ושירות גם לאחר הקנייה, תוך מענה לכל בעיה שעשויה להתעורר. נשמח לבצע עבורכם את כל הליכי הרישוי, לרבות העברת הבעלות, ולהציע לכם גם מסלולי מימון וביטוח רכב.