עבור אל התוכן
accessibility

מחירון רכב של יד 2

מחירי רכב חדש ידועים מראש ונקבעים על ידי יבואניות הרכב בהתאם לדגם, נפח המנוע, מידת האבזור וכן הלאה. אבל כשמדובר ברכב מיד שניה השוק פחות מסודר, לכן מוכרי ורוכשי המכוניות המשומשות זקוקים למחירוני רכב, שמסייעים להשליט סדר בשוק הלא מבוקר. במשך עשרות שנים, נהגו רוכשי הרכב מיד שניה בישראל לפנות לשם כך למקור אחד ויחיד: מחירון הרכב שמפרסם מדי חודש השמאי לוי יצחק. מחירון לוי יצחק שימש כתו תקן של מחירי רכבים משומשים, והצטיידות בו בקיוסק הקרוב היתה הצעד הראשון בכל עסקה של מכירה או רכישה של מכונית מיד שניה. מדי פעם ניסו גורמים שונים לפרסם מחירוני רכב מתחרים לזה של לוי יצחק, אך ללא הצלחה. רק ב-2009, עם השקת מחירון רכב יד שניה מסוג חדש באתר המודעות יד 2, קם לחוברות הוותיקות של לוי יצחק מתחרה ראוי. אכן, מאז שהחל מחירון רכב יד 2 לפעול, השתנו פני הדברים בתחום של השוואת מחירי רכב מיד שניה בישראל, והמרוויחים הגדולים מכך הם רוכשי המכוניות: להם יש כיום יותר אפשרויות לערוך השוואת מחירי רכב מיד שניה, ויותר מקורות מידע המסייעים להם לקבל החלטות מושכלות בבואם לרכוש או לקנות מכונית משומשת.

מחירון יד 2

ייחודו של מחירון רכב יד 2 הוא בכך שעל פי המוצהר באתר, הוא מבוסס על נתונים סטטיסטיים הנאספים מתוך עסקאות אמיתיות. בעלי מכוניות המפרסמים מודעות מכירה באתר ומצליחים למכור את מכוניתם, מתבקשים בעת הסרת המודעה מהאתר להזין את המחיר שבו נסגרה העסקה. לדברי בעלי האתר, יותר מ-70% מבעלי המודעות נענים בחיוב לבקשה זו. לאחר מכן משוקללים נתונים אלה עם הערכות שמאי ומשתנים אחרים.

כתוצאה מההבדלים בשיטות החישוב, קיים לעתים קרובות פער בין הערכות המחיר שמפרסמים מחירוני רכב שונים. בדיקה שערך המגזין אוטו עם השקת מחירון רכב יד 2 העלתה שהערכות המחיר המתפרסמות בו נמוכות בדרך כלל מאלה של מחירון רכב יד שניה הוותיק של לוי יצחק.עם זאת, כדי לקבל הערכה של טווח המחירים הריאלי לדגם מסוים מומלץ לבדוק בשני המחירונים.

אם זמנכם יקר וחשובה לכם אמינות ואחריות על הרכב שרכשתם, אנו מזמינים אתכם לקבל הצעה מכלמוביל טרייד אין. כלמוביל טרייד אין מתמחה במכירת כלי רכב, וכחברה הבת של היבואן הגדול בישראל, כלמוביל, היא מחזיקה במלאי כלי הרכב הגדול והמגוון ביותר. כ-90% מהמכוניות המוצעות למכירה בכלמוביל טרייד אין הן מיד פרטית, והיתר הן מחברות השכרה וליסינג. כלי הרכב המוצעים למכירה עברו את כל בדיקות האיכות והבטיחות, והם נקיים משעבודים ומשכונים. כלמוביל טרייד אין מתחייבת לשקיפות, לתקופת אחריות (באורך משתנה לפי סוג הרכב וגילו) ולשירות גם לאחר הקנייה, תוך מענה לכל בעיה שעשויה להתעורר. נשמח לבצע עבורכם את כל הליכי הרישוי והבעלות, ולהציע לכם גם מסלולי מימון וביטוח רכב. בכלמוביל תוכלו לצאת לדרך עם הרכב החדש שלכם עוד באותו יום, והכי חשוב – ליהנות משקט נפשי.